HT08CW335JN
DigiKey Part Number
HT08CW335JN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HT08CW335JN
Description
CAP CER 3.3UF 100V X7R RAD
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HT08CW335JN Models
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Radial
Capacitance
Size / Dimension
0.500" L x 0.270" W (12.70mm x 6.85mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.400" (10.16mm)