HT06CW103KN is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 7.079
Datasheet
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
HT06CW103KN
DigiKey Part Number
HT06CW103KN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HT06CW103KN
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R RAD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
HT06CW103KN Models
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Radial
Capacitance
Size / Dimension
0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)