F881AP682J300L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Image for F881AP682J300L is not available
F881AP682J300L
DigiKey Part Number
399-F881AP682J300LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F881AP682J300L
Description
6800PF 300V
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF Film Capacitor 300V 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
300V
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
800V