F871DB473K330L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.047 µF Film Capacitor 330V 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F871DB473K330L
DigiKey Part Number
399-F871DB473K330LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F871DB473K330L
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
F871DB473K330L Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
1.024" L x 0.236" W (26.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
330V
Voltage Rating - DC
800V