F871AL472K330C is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4700 pF Film Capacitor 330V 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F871AL472K330C
DigiKey Part Number
399-F871AL472K330C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F871AL472K330C
Detailed Description
EDA/CAD Models
F871AL472K330C Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max)
0.295" (7.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
330V
Voltage Rating - DC
800V