F871AE332M330R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3300 pF Film Capacitor 330V 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F871AE332M330R
DigiKey Part Number
399-F871AE332M330RTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F871AE332M330R
Detailed Description
EDA/CAD Models
F871AE332M330R Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
330V
Voltage Rating - DC
800V