F871AE122J330C is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for F871AE122J330C is not available
F871AE122J330C
DigiKey Part Number
399-F871AE122J330C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F871AE122J330C
Description
1200PF 330V
Detailed Description
1200 pF Film Capacitor 330V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
330V
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)