F861DP155J310L is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for F861DP155J310L is not available
F861DP155J310L
DigiKey Part Number
399-F861DP155J310LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F861DP155J310L
Description
1.50UF 310V
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
1.024" L x 0.433" W (26.00mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)
0.787" (20.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
310V
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
630V