F861BB823K310A is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.082 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F861BB823K310A
DigiKey Part Number
399-F861BB823K310A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F861BB823K310A
Description
CAP FILM POLYPROP RAD X2
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
F861BB823K310A Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
630V