Image for F462FI334M1L2Z is not available
F462FI334M1L2Z
DigiKey Part Number
399-F462FI334M1L2Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F462FI334M1L2Z
Description
CAP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF Film Capacitor 400V 1250V (1.25kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.240" L x 0.512" W (31.50mm x 13.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.984" (25.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage Rating - AC
400V
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - DC
1250V (1.25kV)