Image for F462AP223R1K0L is not available
F462AP223R1K0L
DigiKey Part Number
399-F462AP223R1K0LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F462AP223R1K0L
Description
CAP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF Film Capacitor 300V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Voltage Rating - AC
300V
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)