F461KF682K630R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6800 pF Film Capacitor 250V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F461KF682K630R
DigiKey Part Number
399-F461KF682K630RTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F461KF682K630R
Description
CAP FILM POLYPROP RAD
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
250V
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
630V