F461DY185K400Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.8 µF Film Capacitor 220V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F461DY185K400Z
DigiKey Part Number
399-F461DY185K400Z-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F461DY185K400Z
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
1.024" L x 0.610" W (26.00mm x 15.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.965" (24.50mm)
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
220V
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - DC
400V