Image for F461DI184R630L is not available
F461DI184R630L
DigiKey Part Number
399-F461DI184R630LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F461DI184R630L
Description
.180UF 630V
Detailed Description
0.18 µF Film Capacitor 250V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)
Voltage Rating - AC
250V
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - DC
630V