F461DH274M630Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for F461DH274M630Z is not available
F461DH274M630Z
DigiKey Part Number
399-F461DH274M630Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F461DH274M630Z
Description
.270UF 630V
Detailed Description
0.27 µF Film Capacitor 250V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.024" L x 0.315" W (26.00mm x 8.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage Rating - AC
250V
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - DC
630V