F461BY824M400R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for F461BY824M400R is not available
F461BY824M400R
DigiKey Part Number
399-F461BY824M400RTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F461BY824M400R
Description
.820UF 400V
Detailed Description
0.82 µF Film Capacitor 220V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.709" L x 0.433" W (18.00mm x 11.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.748" (19.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage Rating - AC
220V
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
400V