ESD-FPL-40-10
DigiKey Part Number
399-ESD-FPL-40-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESD-FPL-40-10
Description
FERRITE CORE SOLID 34.8 X 1.3MM
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core ID 1.370" W x 0.051" H (34.80mm x 1.30mm) OD 1.575" W x 0.256" H (40.00mm x 6.50mm) Length 0.394" (10.00mm)
EDA/CAD Models
ESD-FPL-40-10 Models
Category
Material
NIZn
Manufacturer
KEMET
Inner Dimension
1.370" W x 0.051" H (34.80mm x 1.30mm)
Series
Outer Dimension
1.575" W x 0.256" H (40.00mm x 6.50mm)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Free Hanging
Part Status
Last Time Buy
Length
0.394" (10.00mm)