ESD-FPL-33.5-8
DigiKey Part Number
399-ESD-FPL-33.5-8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESD-FPL-33.5-8
Description
FERRITE CORE SOLID 27.5 X 1.5MM
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core ID 1.083" W x 0.059" H (27.50mm x 1.50mm) OD 1.319" W x 0.256" H (33.50mm x 6.50mm) Length 0.315" (8.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ESD-FPL-33.5-8 Models
Category
Material
NIZn
Manufacturer
KEMET
Inner Dimension
1.083" W x 0.059" H (27.50mm x 1.50mm)
Series
Outer Dimension
1.319" W x 0.256" H (33.50mm x 6.50mm)
Packaging
Tray
Mounting Type
Free Hanging
Part Status
Last Time Buy
Length
0.315" (8.00mm)