CKC33C603KGGLCAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.06 µF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 3640 (9110 Metric)
CKC33C603KGGLCAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC33C603KGGLCAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC33C603KGGLCAUTO
Description
KC-LINK 3640
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CKC33C603KGGLCAUTO Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Package / Case
3640 (9110 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)