CKC33C454KWGLC7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 14
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.45 µF ±10% 650V Ceramic Capacitor C0G, NP0 3640 (9110 Metric)
CKC33C454KWGLC7210
DigiKey Part Number
399-CKC33C454KWGLC7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC33C454KWGLC7210
Description
CAP CER KC-LINK W/ KONNEKT TECH
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKC33C454KWGLC7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.327" (8.30mm)