CKC33C224JCGAC7210
DigiKey Part Number
399-CKC33C224JCGAC7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CKC33C224JCGAC7210CT-ND - Cut Tape (CT)
399-CKC33C224JCGAC7210DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC33C224JCGAC7210
Description
CAP CER 0.22UF 500V C0G/NP0 3640
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 3640 (9110 Metric)
EDA/CAD Models
CKC33C224JCGAC7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)