CKC33C224GCGACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.22 µF ±2% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 3640 (9110 Metric)
Introducing Our KC-LINK Surface Mount Capacitor!
CKC33C224GCGACAUTO
DigiKey Part Number
CKC33C224GCGACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC33C224GCGACAUTO
Description
CAP CER 0.22UF 500V C0G/NP0 3640
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CKC33C224GCGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)