CKC33C183JDGACAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC33C183JDGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CKC33C183JDGACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-CKC33C183JDGACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC33C183JDGACAUTO
Description
KC LINK AUTO C0G, CERAMIC, 0.018
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.018 µF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 3640 (9110 Metric)
EDA/CAD Models
CKC33C183JDGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)