CKC21C683GCGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.068 µF ±2% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
CKC21C683GCGACTU
DigiKey Part Number
399-CKC21C683GCGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21C683GCGACTU
Description
KC-LINK 2220 68NF 500VDC C0G
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKC21C683GCGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)