CKC21C512FEGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
5100 pF ±1% 1200V (1.2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
CKC21C512FEGACTU
DigiKey Part Number
399-CKC21C512FEGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21C512FEGACTU
Description
KC-LINK 2220 5.1NF 1200VDC C0G
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKC21C512FEGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)