CKC21C333JDGACAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC21C333JDGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CKC21C333JDGACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-CKC21C333JDGACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21C333JDGACAUTO
Description
CAP CER 0.033UF 1KV C0G/NP0 2220
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CKC21C333JDGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)