CKC21C183GDGACAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC21C183GDGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21C183GDGACAUTO
Description
KC-LINK 2220 18NF 1000VDC C0G
Detailed Description
0.018 µF ±2% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
CKC21C183GDGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.061" (1.55mm)