CKC21C103GDGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF ±2% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
CKC21C103GDGACTU
DigiKey Part Number
399-CKC21C103GDGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21C103GDGACTU
Description
KC-LINK 2220 10NF 1000VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKC21C103GDGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)