CGP7C821MHYDBAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP7C821MHYDBAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C821MHYDBAWL50
Description
CER DISC 820PF 3000 Y5P 20%
Detailed Description
820 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)