CGP7C821KGYDDA7301
DigiKey Part Number
399-CGP7C821KGYDDA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C821KGYDDA7301
Description
CER DISC 820PF 2000 Y5P 10%
Detailed Description
820 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.531" (13.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)