CGP7C820JHSDDAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP7C820JHSDDAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C820JHSDDAWL50
Description
CER DISC 82PF 3000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
82 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.531" (13.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)