CGP7C750KGSDDAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP7C750KGSDDAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C750KGSDDAWL35
Description
CER DISC 75PF 2000 SL 10%
Detailed Description
75 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)