CGP7C682MHWDBAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP7C682MHWDBAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C682MHWDBAWL50
Description
CER DISC 6.8NF 3000 Y5U 20%
Detailed Description
6800 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.610" Dia (15.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.768" (19.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)