CGP7C681MUYDBAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP7C681MUYDBAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C681MUYDBAWL25
Description
CER DISC 680PF 4000 Y5P 20%
Detailed Description
680 pF ±20% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)