CGP7C681KGYDBAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP7C681KGYDBAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C681KGYDBAWL50
Description
CER DISC 680PF 2000 Y5P 10%
Detailed Description
680 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)