CGP7C680KHSDCAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP7C680KHSDCAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C680KHSDCAWL35
Description
CER DISC 68PF 3000 SL 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.531" (13.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)