CGP7C680KGSDAAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP7C680KGSDAAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C680KGSDAAWL50
Description
CER DISC 68PF 2000 SL 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)