CGP7C620KKSDDA7317
DigiKey Part Number
399-CGP7C620KKSDDA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C620KKSDDA7317
Description
CER DISC 62PF 6000 SL 10%
Customer Reference
Detailed Description
62 pF ±10% 6000V (6kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.413" Dia (10.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.610" (15.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)