CGP7C510KKSDBAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP7C510KKSDBAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C510KKSDBAWL35
Description
CER DISC 51PF 6000 SL 10%
Customer Reference
Detailed Description
51 pF ±10% 6000V (6kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.413" Dia (10.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)