CGP7C472MHWDDA7317
DigiKey Part Number
399-CGP7C472MHWDDA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C472MHWDDA7317
Description
CER DISC 4.7NF 3000 Y5U 20%
Detailed Description
4700 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.531" Dia (13.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.728" (18.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)