CGP7C471KDYDBAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP7C471KDYDBAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C471KDYDBAWL50
Description
CER DISC 470PF 1000 Y5P 10%
Detailed Description
470 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)