CGP7C471JHSDAAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP7C471JHSDAAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C471JHSDAAWL25
Description
CER DISC 470PF 3000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.689" Dia (17.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.807" (20.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)