CGP7C430KHSDDAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP7C430KHSDDAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C430KHSDDAWL25
Description
CER DISC 43PF 3000 SL 10%
Customer Reference
Detailed Description
43 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)