CGP7C392MDYDDAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP7C392MDYDDAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C392MDYDDAWL25
Description
CER DISC 3.9NF 1000 Y5P 20%
Detailed Description
3900 pF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)