CGP7C391JDSDBAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP7C391JDSDBAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C391JDSDBAWL50
Description
CER DISC 390PF 1000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
390 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.413" Dia (10.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)