CGP7C332MHYDBAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP7C332MHYDBAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C332MHYDBAWL35
Description
CER DISC 3.3NF 3000 Y5P 20%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.610" Dia (15.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.768" (19.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)