CGP7C332MDWDAAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP7C332MDWDAAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C332MDWDAAWL25
Description
CER DISC 3.3NF 1000 Y5U 20%
Detailed Description
3300 pF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)