CGP7C332KDYDDA7301
DigiKey Part Number
399-CGP7C332KDYDDA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C332KDYDDA7301
Description
CER DISC 3.3NF 1000 Y5P 10%
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.453" Dia (11.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.650" (16.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)