CGP7C331KKYDDAWL35 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
330 pF ±10% 6000V (6kV) Ceramic Capacitor Y5P Radial, Disc
CGP7C331KKYDDAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP7C331KKYDDAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C331KKYDDAWL35
Description
CER DISC 330PF 6000 Y5P 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.453" Dia (11.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.650" (16.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)