CGP7C272MUYDBAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP7C272MUYDBAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C272MUYDBAWL25
Description
CER DISC 2.7NF 4000 Y5P 20%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2700 pF ±20% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor Y5P Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.453" Dia (11.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.610" (15.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)